darksunset2.jpgdarksunset3.jpgdarksunset4.jpgdarksunset1.jpg

100 hodín astronómie

Miestna organizácia Slovenského zväzu astronómov amatérov v Ponikách si Vás dovoľuje pozvať na večerné pozorovanie, ktoré sa uskutoční v rámci projektu 100 hodín astronómie.

 

100 hodinový celosvetový projekt, zahrňujúci živé vstupy z vedeckých observatórií, z astronomických pozorovacích akcií pre verejnosť a iných akcií z celého sveta. Jedným z kľúčových cieľov je umožniť širokej verejnosti pozorovanie ďalekohľadom, pri príležitosti 400. výročia prvého astronomického pozorovania ďalekohľadom, uskutočneného Galileom Galileim. Projekt sa uskutoční v dňoch 2.-5.apríla 2009. Mesiac bude 2.apríla v prvej štvrti, takže je veľmi vhodným objektom na večerné pozorovania.

V rámci tohto projektu uskutoční MO SZAA v Ponikách verejné pozorovanie Mesiaca, planéty Saturn a jasnejších dvojhviezd, na ktoré si Vás dovoľujeme pozvať. Pozorovanie sa uskutoční v sobotu 4.4.2009 od 20:00 do 22:00 v obci Poniky na ihrisku na ulici Pod Dielcom. Účasť na verejnom pozorovaní je bezplatná. V prípade nepriaznivého počasia sa pozorovanie neuskutoční! O náhradnom termíne Vás budeme v predstihu informovať. Prípadných záujemcov žiadame o registráciu (potvrdenie účasti) na e-mailovej adrese: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Tešíme sa na Vašu účasť.

 

 

 

 

Joomla templates by a4joomla